امروز :
خوش آمديد

واگذاري رايگان توپ كده با شرايط خاص


با سلام خدمت كاربران و همراهان عزيز وبلاگ توپ كده

مفتخرم اعلام دارم اين وبلاگ به صورت رايگان با شرايط خاص به مدير جديد جهت فعالبت وگذار ميگردد

جهت اطلاعات بيشتر با ايميل ذيل در ارتباط باشيد

SALARBLOG@YAHOO.COM


توصيه هايي براي مسواك زدن


آموزش مسواك زدن در توپ كده

بنا به اعلام انجمن دندان پزشكي آمريكا، از هر 8 نفر، تقريبا يك نفر دندان هاي حساس دارد. حساس شدن دندان ها ريشه در برخي علل از مسواك زدن نامناسب گرفته تا مصرف بيش از حد خوراكي هاي شيرين، دارد.

 

با توجه به ساختمان دندان ها٬ لثه در قسمت ريشه دندان و ميناي دندان در بالا ( قسمت تاج دندان ) به خوبي از نفوذ تحريكات به بافت زنده دندان يعني عاج دندان جلوگيري مي كنند. در زير ميناي دندان عاج دندان از مجاري لانه زنبوري شكلي تشكيل شده كه مايع داخل آنها مستقيما با مغز و عصب دندان در ارتباط است . با رسوب كلسيم توسط بزاق دهان٬ بر روي ميناي دندان ها بطور طبيعي اين مجاري بسته مي مانند اما زماني كه لثه ها و محافظ ريشه دندان يا ميناي دندان ها آسيب ببينند، انتهاي اين مجاري باز شده و كمترين تغييرات دمايي موجب جابجايي و حركت سريع مايع درون آنها شده، اين تحريك موجب تير كشيدن دندان مي شود.

 

خبر خوب اين است كه شما مي توانيد با انجام برخي اقدامات احتياطي از بروز حساسيت دندان پيشگيري كنيد.

 

آرام مسواك زدن: مسواك زدن شديد خود باعث خطر ابتلا به حساسيت دندان مي شود. توصيه بر اين است كه روزانه دو بار و هر بار ۵ دقيقه توسط يك مسواك نرم و با كيفيت دندان ها را مسواك بزنيد. ابتدا با زاويه 45 درجه سطح بيروني دندانها را به آرامي و با دو حركت بالا و پايين و حركت به طرفين مسواك بزنيد اين كار موجب مي شود تا حد امكان داخل شيار ها و سطح خارجي دندان ها كاملا تميز شود. سپس سطح داخلي و روي دندان ها را به همان ترتيب تميز كنيد. مسواك زدن آرام و طولاني مدت بسيار مناسبتر از مسواك زدن سريع با استفاده از مسواكي زبر است.

 

استفاده از خميردندان ضد حساسيت: اين خميردندان ها حاوي تركيبي است كه به جلوگيري از انتقال حساسيت دندان به عصب كمك مي كند. از اين خميردندان ها روزانه دوبار مي توانيد استفاده كنيد.

 

استفاده از دهانشويه هاي فلورايد: اين دهانشويه ها لايه ميناي دندان را تقويت مي كند و به محافظت در برابر حساسيت مي انجامد. همچنين استفاده از دهانشويه هاي فلورايد منجر به محافظت در برابر پوسيدگي دندان مي شود كه خود مي تواند علت بروز حساسيت دندان باشد. فقط به ياد داشته باشيد كه بعد از مسواك زدن روزانه دهان خود را با اين دهان شويه ها شستشو دهيد.

 

اجتناب از نوشيدني هاي اسيدي: غذاها و نوشيدني هاي اسيدي ميناي دندان را از بين مي برد و به حساسيت هاي دندان و پوسيدگي آن مي انجامد. بعضي ها در تابستان بيشتر دچار حساسيت هاي دندان مي شوند، چون بيشتر گوجه فرنگي يا ليمو كه حاوي اسيد بالايي است را مصرف مي كنند.

 

استفاده از محافظ دندان: اگر شما مبتلا به دندان قروچه هستيد، مي توانيد در هنگام شب از محافظ هاي دندان يا به اصطلاح نايت گاردها استفاده كنيد چون دندان قروچه خود عاملي براي افزايش آسيب به دندان است.

 

به دندان پزشك مراجعه كنيد: حساسيت دندان هاي شما مي تواند علامت هشدار دهنده از يك مشكل جدي تر دهان و دندان مانند دندان شكسته، ريشه در معرض خطر و يا بيماري لثه باشد. براي پيدا كردن علت حساسيت دندان به دندان پزشك مراجعه كنيد.
كشف خوشه كهكشاني غول پيكرستاره‌ شناسان موفق به شناسايي يك خوشه كهكشاني غول‌ پيكر و وسيع شده‌ اند كه ۱۰۰۰ برابر بزرگتر از كهكشان راه شيري است.

اين خوشه كهكشاني كه در فاصله 10 ميليارد سال نوري از زمين واقع شده و احتمالا هزاران كهكشان دارد، ‌250 تريليون برابر بزرگتر از خورشيد است.

اين خوشه بزرگترين خوشه كهكشاني است كه در چهار ميليارد سال اول پس از انفجار بزرگ شناسايي شده است.

دانشمندان در 2012 با استفاده از تلسكوپ اسپيتزر براي نخستين بار توانستند نشانه‌هايي از اين خوشه را شناسايي كنند.
بازسازي اسكلت بزرگترين دايناسور جهانمحققان با استفاده از فناوري ليزر اسكلت بزرگترين دايناسور جهان را بازسازي كردند.

فسيل هاي اين دايناسور37 متري سال 2014 در آرژانتين كشف شده بود.

دانشمندان معتقدند اين دايناسور 100 ميليون سال پيش روي زمين مي زيسته است.

اسكلت بازسازي شده اين جانور ماقبل تاريخ در موزه تاريخ طبيعي نيويورك به نمايش گذاشته شده است.
مصرف خودسرانه دارو ، قاتل خاموش


مصرف خود سرانه دارو رفتار نادرستي است كه در جامعه شايع است.

پزشكان  هشدارمي دهند استفاده از دارو بدون مشورت با پزشك مي تواند آسيبهاي جدي به سلامت و اقتصاد خانواده وارد كند.
از هر 5 ايراني 2 نفر خودسرانه دارو مصرف مي كنند وسالانه هر ايراني 338 قلم دارو مصرف مي كند كه ادامه اين روند سبب آسيب هاي جدي به خانواده ها مي شود.

مخصوصا در مصرف كورتون بايد بسيار دقت نمود كورتون داروي موثري است و در بسياري از بيماري ها نجات دهنده اما استفاده طولاني مدت آن منجر به نكروز مي شود.

مصرف خودسرانه كورتون سبب سركوب غده فوق كليوي مي شود و اين امر تهديدي جدي و خطرناك است، كورتون با افزايش كاذب حجم عضلات خيلي از جوان ها را گول مي زند اما باعث افزايش بافت عضلاني نمي شود.
تولد نوزاد نخستين شتر شبيه سازي جهانفرزند اين موجود شبيه سازي شده، به شيوه طبيعي و پس از گذراندن ۲۰۲ روزِ كامل بارداري به دنيا آمد. اين پديده ثابت مي كند شتر شبيه سازي شده قادر به زاد و ولد است و حياتي مشابه ديگر انواع خود دارد.

شتر متولد شده كاملا سالم است و 38 كيلوگرم وزن دارد. شتر مادر كه «اِنجاز» (به معني «دستاورد») نام دارد، در سال 2009 از سلول هاي بنيادي شبيه سازي شد.

فرزند اين موجود شبيه سازي شده، به شيوه طبيعي و پس از گذراندن 202 روزِ كامل بارداري به دنيا آمد. اين پديده ثابت مي كند شتر شبيه سازي شده قادر به زاد و ولد است و حياتي مشابه ديگر انواع خود دارد.

سلول بنيادي در پستانداران به سلولي گفته مي شود كه قابليت تقسيم شدن و تبديل به سلول هاي تخصص يافته و تمايز يافته را دارد.

در سال 1996 نخستين گوسفند با استفاده از سلول هاي حيواني شبيه سازي شده، متولد شد. فرآيند شبيه ‌سازي يا «كِلُون» دستاوردهاي بسياري در پزشكي زيستي براي توليد پروتئين دارويي و تكثير جانوران برتر ژنتيكي دارد.

علائم اوليه سرطان


پژوهشگران به مردم توصيه كردند، براي پيشگيري از ابتلا به سرطان بروز برخي علائم را جدي بگيرند.

پژوهشگران انجمن سرطان آمريكا علائمي مانند سرفه مزمن، درد كمر و لگن، تغيير ناگهاني رنگ پوست، خونريزي بي دليل و كاهش ناگهاني وزن را از مهمترين علايم اوليه سرطان برشمردند و اعلام كردند كه اين علايم در صورت مشاهده

نبايد ناديده گرفته شوند.

به گفته محققان، احساس خستگي مزمن نيز ممكن است نشانه اي از ابتلا به يك بيماري جدي باشد و در صورت بروز، بايد براي تشخيص علت آن اقدام كرد.
توليد مغز كامل انسان در شرايط آزمايشگاهي


يك دانشمند آمريكايي نمونه تقريبا كاملي از مغز انسان را در يكي از آزمايشگاه هاي آمريكا پرورش داده است كه مي تواند پيشرفت هاي زيادي را در عرصه درمان بيماريهاي نورولوژيك عصب شناسي ايجاد كند.

به گزارش پايگاه ا طلاع رساني شبكه خبر، به نقل از خبرگزاري صدا وسيما ، دانشگاه ايالتي اوهايو گزارش داد يكي از اساتيد اين دانشگاه به اسم رنه آناند (Rene Anand)، نمونه كوچكي از مغز انسان را پرورش داده است كه از نظر تكامل شبيه مغز يك جنين پنج هفته اي است. 

بر اساس اعلام  اين دانشگاه، اين مغز كه به اندازه يك نخود است در داخل ظرفي آزمايشگاهي قرار دارد. اين مغز شامل همه انواع سلول ها، همه مناطق اصلي مغز و يك طناب نخاعي است ولي فاقد سيستم عروقي است. اين مغز از سلول هاي پوست انسان عمل آورده شده است و گفته مي شود كامل ترين مغز از نوع خود است كه در جهان توليد شده است. 
اين استاد آمريكايي روز سه شنبه، تحقيقات خود را در يكي از رويدادهاي علمي و پزشكي ارتش آمريكا ارائه كرد.كار كردن زياد سكته قلبي را افزايش مي دهد

نشريه علمي لانست، در جديدترين تحقيقات اعلام كرد، كار كردن به ميزان ۵۵ ساعت يا بيشتر در هفته خطر سكته قلبي را افزايش مي دهد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني شبكه خبر به نقل از خبرگزاري صدا و سيما، محققان انگليسي به مدت هفت سال 528 هزار و 908 زن و مرد را مورد بررسي قرار دادند و دريافتند كساني كه در هفته بين 41 تا 48 ساعت كار مي كنند ده درصد بيشتر از ديگران با خطر سكته قلبي روبرو هستند و اين خطر در افرادي كه در هفته 49 تا 54 ساعت كار مي كنند 27 درصد بيشتر از ديگران است.
بر اساس اين تحقيقات، خطر سكته قلبي در افرادي كه در هفته 55 ساعت يا بيشتر كار مي كنند تا 33 درصد نسبت به ديگران افزايش مي يابد.
به گزارش خبرگزاري فرانسه از پاريس ، اين تحقيقات نشان مي دهد كار زيادي و طولاني مدت خطر ابتلا به بيماري هاي قلبي عروقي را تا 13 درصد افزايش مي دهد كه فاكتورهاي مانند سن، جنسيت و وضع اقتصادي - اجتماعي نيز در اين زمينه موثرند.
واكسن جديد براي ابولابا رونمايي از واكسن جديد ابولا، مقام هاي سازمان جهاني بهداشت اميدوارند هرچه سريع تر بتوانند اين بيماري را در كشور هاي آفريقايي و مناطق آلوده ريشه كن كنند.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني شبكه خبر، اين واكسن در گينه آزمايش شد و 400 داوطلب براي تزريق آن نام نويسي كرده اند. در اين طرح آزمايشي، فرد مبتلا، اعضاي خانوده، دوستان و همسايگان آنها

نيز واكسينه شده تا يك حلقه پيشگيري در اطراف بيمار تشكيل شود.

بنا بر اعلام سازمان جهاني بهداشت، اين واكسن بسيار موثر است و مصونيت صد در صدي فرد در برابر بيماري ابولا را درپي دارد.
درباره سايت

پیوندهای روزانه

    لينكي ثبت نشده است

خبرنامه

عضویت لغو عضویت

خبرنامه

لینک :
فاقد لینک

تصاوير منتخب 3

توپ كده | توپ كده | مرجع سرگرمي و تفريحي

لينک هاي مفيد

اطلاعات سايت

وبلاگ رایگان,وبلاگ حرفه ای,وبلاگ فارسی